Dışa Vur
Nasıl davransam?
Merhabalar. Bugün önceden alışveriş yaptığım ama artık çok sık gitmediğim bir yerin önünden geçerken yaşandı olay. Burada çalışan biri var. Neredeyse 3-4 yıldır farkındayım. Gittikçe geldikçe normal selamlaşmalar yaşandı aramızda. Önce adımı sordu. Sonra başka bir gün arkadaşımla konuşurken tam arkamızdaydı kitap okumayı çok sevdiğimi duymuş. Ertesi gün gittiğimde kendisinin de kitap okumayı çok sevdiğini söyledi. Elbette sevebilir ama ne yalan söyleyeyim inanmadım. Yakınlaşmak için çaba sarf ediyor bana. Ama benim öyle bir isteğim yok. selam vermek dışında sorularına cevap vermekten başka bir şey yapmadım. Umut verdiğimi sanmıyorum. İşte tam bugün çalıştığı yerin önündeydi gülümsedim geçip yandaki markete girdim. Sonra arkamı bir döndüğümde oradaydı yine gülümsedim. Adımı söyledi senden hoşlanıyorum dedi. Açıkçası bunu zaten anlamıştım. Fark etmemek mümkün değildi. Seni seviyorum dedi gitti. Neredeyse 3 yıldır görüyoruz birbirimizi. Onu üzmek istemiyorum. Biliyorum yine karşılaşacağız. Ne yapsam nasıl davransam bilmiyorum.
Yanıtlar

mdiyebirisi Boş umut vermek bu dünyada ki en kötü şeydir. O yüzden kırmadan, ne hissettiklerini söylemelisin. Vakit geçtikçe umut artar çünkü

kimseyesöylemem Bu gibi durumlarda söylenecek tek şey “ cesaretinden dolayı teşekkür ederim ben böyle bir cesaret gösteremezdim ama bir ilişki istemiyorum lütfen bana kırılma...” bundan sonrası karşıdaki kişiye göre şekillenir. Çünkü biri sana bunu söylüyorsa zaten o süreçte , bütün evrede kendini yiyip bitirmiştir en güzeli kalp kırmadan lafı dolandırmadan dürüstçe söylemek.

Faulknerssleep His yoksa direkt yüzüne karşı söyle. Eger ilerde olacagini dusunmuyorsan konuşurken en ufak bir umut vermeden istemediğini belirt. Bazen gerçekçi bir şekilde yüzüne bunları vurmak daha iyi oluyor. En azından vebalini almıyorsun. Ya da karşıdakini uzun süre boyunca bekletip hayatına devam etmesine engel olmuyorsun.

Biladerim Bence ona birşey hissetmiyorsan gülümseme sadece karşına çıkarsa o selam verirse ver kısa konuş o zaten anlar